Rezerwacja szczeniąt - regulamin

Szanowni Państwo,
w naszej hodowli psy są naszymi domownikami. Troszczymy się o nie najlepiej, jak umiemy. Towarzyszą one nam w codziennym życiu, przynosząc swoją obecnością wiele radości. Takich samych domów szukamy dla naszych szczeniąt. Jeśli zatem zamierzacie kupić u nas szczeniaka, zapraszam do kontaktu - rozmowy telefonicznej, mailowej, czy osobistej wizyty u nas w domu. Chcemy w miarę możliwości poznać osoby, do których mają trafić nasze szczenięta.

1. Rezerwacja - następuje po rozmowie i wpłacie zadatku w wysokości 300 zł. Odnotowanie wpłaty zadatku jest jednoznaczne z zawarciem umowy wstępnej kupna-sprzedaży. Pozostałą kwotę kupujący uiszcza na miejscu w hodowli podczas odbioru szczenięcia (płatność przelewem lub gotówką).

Rezerwacje przyjmujemy po skończeniu przez szczenięta minimum dwóch tygodni.

Na wpłatę zadatku czekamy 3 dni robocze od podania danych do przelewu. Po tym czasie rezerwację uznaje się za nieważną i szczenię może zostać zarezerwowane dla innej osoby.

Od momentu rezerwacji raz w tygodniu na stronie hodowli są umieszczane zdjęcia i filmiki relacjonujące rozwój szczeniąt. Rezerwujący dostają wówczas informację na maila z linkiem do zdjęć i/lub filmików.

Odbiór szczeniąt następuje po skończeniu przez nie ośmiu tygodniu. 

Warunki sprzedaży szczeniąt na wystawy i do hodowli - ustalamy indywidualnie. Cena szczeniąt sprzedawanych do hodowli są wyższe, niż w przypadku szczeniąt sprzedawanych jako pupil domowy.

2. Szczenięta są gotowe do odbioru po skończeniu ośmiu tygodni. Do tego czasu będą już nauczone samodzielnego jedzenia, rozpoczną naukę zachowywania higieny. Będą też zaszczepione i odrobaczone odpowiednio do wieku oraz będą miały wszczepione chipy.

3. Za granicę...
W przypadku sprzedaży psa za granicę termin ten jest przedłużony ze względu na wymagania formalne związane ze szczepieniami,  kwarantanną i czasem potrzebnym na wyrobienie paszportu psa. Wzrasta wówczas adekwatnie do kosztów ostateczna cena.

4. Podpisujemy umowę
Z każdym kupującym jest zawierana umowa kupna-sprzedaży psa na piśmie.

5. Każde szczenię z naszej hodowli otrzymuje:
 - rodowód,
- książeczkę zdrowia,
- umowę kupna-sprzedaży,
- instrukcję postępowania ze szczenięciem wraz z dotychczasowym rozkładem dnia,
- wyprawkę (karmę na pierwsze dni w nowym domu, kocyk z zapachem matki, matę higieniczną, smycz o obrożą).

Z nowymi właścicielami pozostaję w kontakcie i w razie potrzeby chętnie służę pomocą.

Na miejscu w hodowli do wglądu również dokumenty hodowlane (rodowody, certyfikaty hodowlane, wyniki badań DNA, przeglądy miotów...)

Zastrzegam sobie prawo do odmowy sprzedaży szczenięcia bez podania przyczyny.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu.
---------------

Zadatek i sprzedaż
  • Przyjęcie zadatku zobowiązuje hodowcę do sprzedaży psa osobie rezerwującej.
  • Jeżeli do sprzedaży psa nie dojdzie z winy rezerwującego, kwota zadatku przepada.
  • Jeżeli do sprzedaży psa nie dojdzie z winy hodowcy, kwota zadatku jest zwracana rezerwującemu w podwójnej wysokości.
  • Jeśli szczenię nie zostanie odebrane w ustalonym terminie, a kupujący nie skontaktuje się z hodowcą w ciągu trzech dni w celu ustalenia nowego terminu, rezerwacja staje się nieważna a zadatek przepada. 


  •          Na zdjęciu powyżej wyprawki szczeniąt z 2019 roku.